اماکن دیدنی پر بازدید مشهد، زیباترین دیدنی های مشهد، همه چیز درباره اماکن دیدنی طبیعی و گردشگری معروف مشهد

7 دلیل که چرا باید به مشهد سفر کرد

7 دلیل که چرا باید به مشهد سفر کرد

دیدنی ها و جاذبه های مشهد، به 7  دلیل به مشهد سفر کنید

 برای سفر به شهر زیبا و مطهر مشهد باید به سمت شمال شرق کشور حرکت کنید. این تعطیلات را در دومین شهر مذهبی جهان، مشهد سپری کنید. اما چرا این شهر از محبوبیت بالایی برخوردار است ؟ و یا اصلا چرا باید به مشهد سفر کرد ؟ همانطور که می دانید مشهد  دارای اماکن دیدنی بسیار زیبا ایست و زبیایی ها و از همه مهم تر وجود حرم آقا امام رضا، مشهد را به شهری  منحصر به فرد، با زیبایی بسیار شگفت انگیزی بدیل کرده است. از این رو، مشهد که روزی  محل سکونت اقوام آریایی بوده و نام خود را از بارگاه مقدس امام رضا(ع) گرفته، هرساله تعداد توریستان زیادی را جذب خود می کند. از دیدنی های طبیعی زیبا نظیر طرقبه و باغ وکیل آباد گرفته تا غار هندل آباد و مراکز خرید لوکس مشهد همه گوشه ای از جذابیت مشهد را تکامل می بخشند.

مسافرانی که از مشهد بازدید کرده اند بنا بر 7 دلیل سفر با تور مشهد را به توریستان خوش ذوق و خوش سلیقه توصیه می کنند:

باغ پرندگان مشهد، باغ پرندگان از دیدنی های مشهد

باغ پرندگان مشهد، باغ پرندگان از دیدنی های مشهد

باغ پرندگان مشهد 

حتی اگر تماشای پرندگان و طبیعت گردش مورد علاقه شما نباشد هم باغ پرندگان از باید های سفر به مشهد است. آوازه باغ پرندگان اصفحان، تهران و یا کیش هم حتما به گوشتان خورده است، اما هیچ کدام به بزرگی باغ مشهد نیستند پس در طول سفر با تور مشهد از این فرصت استفاده کنید. مخصوصا بچه ها از بازدید شهر بزرگ و سرسبز گونه های نادر و کمیابی پرندگان ایرانی، آسیایی و همچنین پرندگانی از کشورهای آفریقایی خوشحال خواهند شد.

کوهستان پارک شادی مشهد، دیدنی های مشهد

کوهستان پارک شادی مشهد، دیدنی های مشهد

کوهستان پارک شادی مشهد از دیدنی های مشهد، دیدنی های کوهستان مشهد 

کوهستان پارک شادی که در دامنه تپه های شمال و غرب وکیل آباد واقع شده است و در حدود 18 هکتار وسعت دارد. در طول سفر با تور مشهد به هنگام بازدید از باغ و کیل آباد حتما سری با کوهستان پارک شادی بزنید تا بعد از سفر در شهر مقدس امام رضا افسوس چیزی را نخورید.

کوهستان پارک شادی دارای امکانات تفریحی، شهربازی، اورژانس، بانک، فوریت های پلیسی، غرفه های مواد خوراکی و پارکینگ می باشد. 

باغ وحش وکیل آباد مشهد، نشانی و قیمت ورودی باغ وحش وکیل آباد مشهد

باغ وحش وکیل آباد مشهد، نشانی و قیمت ورودی باغ وحش وکیل آباد مشهد

باغ وحش وکیل آباد مشهد، تصاویر و راهنمای بازدید از باغ وحش وکیل آباد مشهد 

پارک وحش وکیل آباد که در جنوب غربی مشهد مقدس واقع شده است از اماکن دیدنی جذاب و پرطرفدار مشهد محسوب می شود، حتما شهرت زیبایی پارک قدیمی وکیل آباد به گوشتان خورده است، پارک جنگلی دیدنی در جوار پارک وحش وکیل آباد.

در طول سفر با تور مشهد بازدید از پارک جنگلی و باغ وحش وکیل آباد را از دست ندهید. 

مجموعه باغ وحش مشهد 125 گونه جانوری شامل 49 گونه پرندگان، 61  گونه پستانداران و جوندگان، 5 گونه خزندگان و 10 گونه آبزیان وجود دارند که جمعاً تعداد آنها به 812 عدد می‌رسد. تکثیر گونه‌های درحال انقراض نیز یکی دیگر از فعالیت‌های مهم در باغ وحش وکیل آباد مشهد محسوب می‌شود.

باغ وکیل آباد مشهد، همه چیز درباره پارک جنگلی وکیل آباد

باغ وکیل آباد مشهد، همه چیز درباره پارک جنگلی وکیل آباد

باغ وکیل آباد مشهد، خراسان رضوی، راهنمای بازدید از باغ وکیل آباد مشهد

باغ وکیل آباد مشهد یکی از پارک های زیبای مشهد است که در طول سفر با تور مشهد می بایست از آن دیدن کرد. باغی بزرگ با بیش از 70 هکتار، درواقع مکانی خوش آب و هوا برای فرار از شلوغی ها و آلودگی های مشهد است و به دلیل مجاوت اش با منطقه ییلاقی طرقبه، از آب و هوایی خوش و خنک برخوردار است. از امکانات باغ یا پارک جنگلی وکیل آباد می توان به : رستوران، کافه، محل مناسب پیکنیک، مسیر های پیاده روی، سرویس هیا بهداشتی، محوطه مخصوص بازی کودکان و شهربازی اشاره کرد. این پارک جنگلی مکانی مناسب برای گشت و گذار و گذراندن روزی در دل طبیعت است، اما پارک شهربازی کوهستان وکیل آباد و باغ وحش وکیل آباد از جاذبه های گردشگری و توریستی مهم  باغ محسوب می شوند.  

با بازدید از وکیل آباد دارای از یک باغ طبیعی پر از درختان نار و کاج و درختان کهنسال و رودخانه فصلی لذت خواهید برد، آب رودخانه های فصلی وکیل آباد از طریق چشمه وکیل آباد که سرچشمه آن بند گلستان است، تامین می‌شود. راه ارتباطی مشهد به ییلاقات طرقبه و شاندیز پیش از آنکه پل مهندس پرتوی روی رودخانه احداث گردد از طریق جاده باریک در منطقه وکیل آباد بود.

طرقبه مشهد، اماکن دیدنی طرقبه مشهد

طرقبه مشهد، اماکن دیدنی طرقبه مشهد

طرقبه مشهد یکی از گردشگاه های بزرگ و طبیعی مشهد، معرفی ییلاقات طرقبه مشهد 

طرقبه یکی از گردشگاه های بزرگ و طبیعی مشهد است که از غرب در جوار کوه های بینالود و از شمال در جوار کوه تخت رستم قرار گرفته است. چشمه سار ها، رودخانه ها و درختان بزرگ و کهن از دلایل شهرت و محبوبیت طزقبه در میان اهالی مشهد و توریستان تور مشهد است. طرقبه از اماکن دیدنی مشهد از ییلاقاتیست که در آن روز هایی با آب و هوایی خنک و مطلوب را سپری خواهید کرد از این رو، طرقبه مکانی مطلوب برای پیاده ری طولانی و یا پیکنیک در دل طبیعت است. پس از پیاده روی و لذت بردن از مناظر طبیعی طرقبه به یکی از رستوران ها و کافه های متنوع طرقبه بزنید تا خستگی راه را با یک دیزی لذیذ و یا انواع غذا های خوشمزه از جان به در کنید. 

طرقبه مکانی مناسب برای خرید انواع سوغاتی اصیل و ناب مشهد نیز هست، سبدبافی و فراورد های چوبی و فراورده های پوست و پشم از محصولاتی هستند که در طرقبه می توان دید، در واقع اگر به سوی طرقبه می روید، بدانید که به معدن صنایع دستی چوبی و فراورده های پوست و پشم می روید.

دیدنی های مشهد : حمام شاه مشهد

دیدنی های مشهد : حمام شاه مشهد

حمام شاه مشهد از اماکن دیدنی مشهد، آشنایی با حمام شاه از جاذبه دیدنی مشهد :

حمام شاه مشهد یا حمام مهدی قلی بیک - در طول سفر خود با تور مشهد بازدید از حکام شاه مشهد را فراموش نکنید، حمام شاه مشهد که به نام حمام مهدی قلی بیک نیز معروف است از دیدنی های تاریخی مشهد محصوب می شود . برای بازدید از این حمام تاریخی تنها کافیست تا به بازار سنتی بزرگ مشهد بروید تا در وسط بازار حمام را ببینید. تا چند وقت پیش این حمام در دست استفاده بود و زائرین حرم مطهر امام رضا و اهالی شهر مشهد از آن استفاده می کردند، اما حال به عنوان یکی از آثار قلی بیک ،آخور باشی شاه عباس صفوی مورد بازدید توریستان تور مشهد قرار می گیرد. در سال ۱۳۸۵ با بازسازی حمام شاه به موزه «مردم شناسی» تبدیل شده و در آن لوازم قدیمی مورد نیاز در حمام به نمایش درمیاد.

دیدنی های مشهد : خانه داروغه مشهد - Darougheh Historical House

دیدنی های مشهد : خانه داروغه مشهد - Darougheh Historical House

خانه داروغه مشهد از دیدنی های تاریخی فرهنگی مشهد، خانه داروغه مشهد به همراه دانستنی های لازم 

دیدنی های تاریخی و طبیعی مشهد کم نیست و درطول سفر با تور مشهد جاذبه های دیدنی زیادی چشمان شما را حیرت زده خواهد کرد، یکی از اماکن تاریخی دیدنی مشهدرا می توان خانه داروغه خواند.  خانه داروغه مشهد از خانه های تاریخیست که در گذشته متعلق به فردی سیاسی و اجتماعی مهم و تاثیر گذار در مشهد بوده است.

بهترین رستوران های مشهد، 6 رستوران برتر در مشهد

بهترین رستوران های مشهد، 6 رستوران برتر در مشهد

6 رستوران برتر در مشهد، بهترین رستوران های مشهد را بشناسید

شما هم اگر قصد سفر با تور مشهد را دارید حتما به دنبال بهترین رستوران های شهر برای صرف غذا هستید، بعد از زیارت حرم مطهر امام رضا و یا بعد از بازدید از مکان های دیدنی این شهر به شما توصیه می کنیم تا از طعم غذا های سنتی مشهد غافل نشوید و خستگی سفر را با صرف غذایی لذیذ و دلنشین از جان به در کنید. 
در مشهد، این شهر توریستی بزررگ حتما رستوران های متعددی در سطح شهر به چشم شما خواهد خورد که هر یک با دیزاینی زیبا توجه شما را به خود جلب می کند، حتی اگر به هنگام ظهر و صرف شام نیز در خیابان های داخلی یا بازار های  شهر مشهد  باشید، بوی خوش غذایی که از رستوران هیا مختلف شهر بر خواسته شما را حتما وسوسه به خرید و صرف وعده ای مفصل می کند. 

اما پیش از آنکه بوی خوش غذا های مشهد شما را مدهوش کند، مطمئن شوید که در یکی از رستوران های خوب مشهد غذا می خورید :

پارک آبی مشهد، سرزمین موج های آبی مشهد

پارک آبی مشهد، سرزمین موج های آبی مشهد

پارک آبی مشهد، سرزمین موج های آبی مشهد – اگر قصد سفر به مشهد را دارید و به دنبال تعطیلات خوبی برای سفرهای خانوادگی هستید، سفر با تور مشهد از سفرهای زیارتی است که دیدار با امام رضا(ع) روح و جان را تازه می کند. در کنار زیارت حرم مطهر امام هشتم، از گشت و گذار در مکان های دیدنی مشهد باز نمانید. در ادامه با یکی از هیجان انگیز ترین تفریحات مشهد آشنا شوید.