مراکز خرید و بازارهای بزرگ مشهد، در کدام مرکز خرید مشهد خرید کنم ؟ راهنمای خرید در مشهد

در مشهد سوغات چه بخریم و از کجا ارزان خرید کنیم ؟

در مشهد سوغات چه بخریم و از کجا ارزان خرید کنیم ؟

بورس سوغاتی در مشهد 

اگر قصد سفر با تور مشهد را دارید، حتما می خواهید با خرید سوغاتی های مخصوص این شهر یاد و خاطره این سفر زیارتی و لذت بخش را ماندگار کنید. تهیه سوغاتی برای افرادی که دوستشان دارید همیشه انتخابی سخت بوده و از آن سخت تر پیدا کردن بازاری مناسب برای تهیه این سوغاتی هاست. 
چه به هنگام بازدید از مکان های تفریحی مشهد و یا گشت و گذار در بازار رضا و مراکز خرید مشهور مشهد، حتما انواع اجناس از قبیل سوغاتی های خوراکی تا صنایع دستی اصیل مشهد توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. اما خرید هر کدام از این سوغاتی ها جا و مکانی دارد، با خریدی خوب از مکانی درست هم ارزان تر خرید خواهید کرد و هم خریدی معقول خواهید داشت.  در بازار رضا شاید نتوانید سوغاتی خوبی از صنایع دستی خراسان رضوی تهیه کنید و بر عکس در مراکز خرید مدرن مشهد شاید نتوانید از سوغاتی هیا خوراکی خوب این شهر بهره بگیرید. 

راهنمای خرید فرش دستباف مشهد- خصوصیات فرش دستباف خوب مشهد

راهنمای خرید فرش دستباف مشهد- خصوصیات فرش دستباف خوب مشهد

تشخیص فرش دستباف مرغوب و اصیل مشهد، خصوصیات فرش دستباف خوب چیست ؟

در طول سفر با تور مشهد، هنگام گشت و گذار در مراکز خرید مشهد و یا بازار های سنتی این شهر، حتما طرح های فرش زیبای مشهد توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، طرح ها و رنگ هایی که چشم هر بیننده ای را به خود جلب کرده و هرکسی را وسوسه به خرید می کند.  فرش مشهد که یکی از صنایع دستی اصیل و گرانبهای مشهد و از سوغاتی های محبوب این شهر محسوب می شود. 

اگر دارید این مقاله را می خوانید شانس این را دارید که یکی از فرش های دستباف مرغوب  مشهد را خریداری و یا به سوغات ببرید. همانطور که می دانید فرش های مشهد  در سراسر ایران از بهترین فرش های ایران محسوب می شود، اما پروسه خرید و شناخت فرش خوب و مرغوب کار آسانی نیست. اگر در زمینه خرید فرش و شناخت آنها تخصصی ندارید، در احتمال اینکه بتوانید فرشی خوب بخرید هیچ ضمانتی نیست، اما نگران نباشید – این مقاله شما را با تمام فن و فنون و طرز شناخت فرش مرغوب آشنا می کند، تنها با توجه به جند نکته متخصص در شناخت فرش شوید.

7 صنایع دستی مشهور مشهد و فروشگاه های صنایع دستی برتر در مشهد

7 صنایع دستی مشهور مشهد و فروشگاه های صنایع دستی برتر در مشهد

صنایع دستی مشهد، مشهد و صنایع دستی این شهر 

هنگام سفر به مشهد مقدس از صنایع دستی این شهر قافل نشوید، سفر به مشهد هم زیارت است و هم سیاحت، اما نباید این را فراموش کرد که مشهد قطب صنایع دستی کشور نیز هست. صنایع دستی مشهد از سوغاتی های مشهوریست که در هنگام سفر با تور مشهد، هنگام گشت و گذار در مراکز خرید بزرگ مشهد می توان دید. بی اغراق سخت می توان صنایع دستی مشهد را دید اما از آنها خرید نکرد. آوازه صنایع دستی مشهد در سرتاسر کشور پیچیده و این آوازه و شهرت بی دلیل نیست. این دست سازه های بسیار زیبا و  فوق العاده می توانند یادگای بی مانند از سفر شما به مشهد باشند . از صنایع دستی اصیل و ویژه مشهد می توان به : گلیم بافی، فرش بافی، ارغوان بافی، سنگ تراشی، نمد بافی، سماور سازی، آینه کاری و از همه مهم تر فیروزه تراشی و سنگ تراشی اشاره کرد.

در ادامه به توضیح بیشتر این دست سازه های هنری حاصل تلاش و زحمت کردم خوش ذوق و خوش سلیقه مشهد می پردازیم.

زعفران اعلاء در فروشگاه های زعفران مشهد - مشهد شهر طلای سرخ

زعفران اعلاء در فروشگاه های زعفران مشهد - مشهد شهر طلای سرخ

زعفران اعلاء در فروشگاه های زعفران مشهد، تشخیص زعفران اصل

مشهد، مرکز خراسان بزرگ رضوی، دومین شهر بزرگ ایران و یکی از شهرهای توریستی ایران محسوب می شود. مشهد مقدس به واسطه اهمیت تاریخی خود نظیر باغ وکیل آباد، مسجد گوهر شاد مقبره فردوس و.. و به دلیل جاذبه های گردشگری طبیعی و گردشی نظیر ترقبه، باغ پردگان، باغ گیاه شناسی، بزرگ ترین شهربازی کشور و...  که در خود جای داده، همه روزه میزبان گردشگران داخلی و خارجی بیشماری است. مشهد را می توان مجموعه ای از تقابل ها دانست. بافت سنتی شهری در کنار ساختمان و مراکز مدرن، نشان دهنده رشد سریع مشهد به عنوان یک مقصد توریستی می باشد.
 اگر قصد سفر با تور مشهد را دارید، از سوغاتی های مشهد غافل نشوید، در کنار گشت و گذار در مکان های دیدنی مشهور مشهد، از فروشگاه های زعفران و فیروزه این شهر دیدن کنید. حتی اگر قصد خرید زعفران و فیروزه و نقره را نداشته باشید، باز هم دیدن فروشگاه های سنتی و مدرن زعفران در مشهد تجربه ای جالب و به یاد ماندنی برایتان خواهد بود، فروشندگان مشهد مهمان نوازند و هیاهو و جنبش و جوش بازار شور و هیجان را نیز به شما هم منتقل خواهد کرد.
سوغاتی های مشهد تنها به زعفران ختم نمی شود و زرشک، نخودچی و کشمش و ...  پای ثابت خرید سوغاتی در سفر به مشهد است، اما خرید زعفران اعلاء از مشهد از باید های خرید در طول سفر با تور مشهد است. راهنمای سوغاتی مشهد صنایع دستی مشهد.

معرفی بهترین فروشگاه های زعفران مشهد

برترین مراکز خرید مشهد  + عکس، آدرس

برترین مراکز خرید مشهد + عکس، آدرس

برترین مراکز خرید مشهد، مراکز خرید پز بازدید و ارزان مشهد مقدس

در طول سفر به مشهد مقدس حتما زمانی از سفر در مراکز خرید بزرگ و متنوع این شهر بزگ سپری خواهد شد، در مشهد ار لوکس ترین و مدرن ترین بازار های خرید تا ارزان ترین مراکز خرید بزرگ را می توانید در سطح شهر ببینید

محبوب ترین مراکز خرید مشهد
ارزان ترین مراکز خرید مشهد
مراکز خرید مشهد به همراه آدرس
مراکز خرید نزدیک به حرم مقدس مشهد
بهترین و بزرگ ترین مرکز خرید مشهد