باغ وکیل آباد مشهد، همه چیز درباره پارک جنگلی وکیل آباد

باغ وکیل آباد مشهد، همه چیز درباره پارک جنگلی وکیل آباد

باغ وکیل آباد مشهد، خراسان رضوی، راهنمای بازدید از باغ وکیل آباد مشهد

باغ وکیل آباد مشهد یکی از پارک های زیبای مشهد است که در طول سفر با تور مشهد می بایست از آن دیدن کرد. باغی بزرگ با بیش از 70 هکتار، درواقع مکانی خوش آب و هوا برای فرار از شلوغی ها و آلودگی های مشهد است و به دلیل مجاوت اش با منطقه ییلاقی طرقبه، از آب و هوایی خوش و خنک برخوردار است. از امکانات باغ یا پارک جنگلی وکیل آباد می توان به : رستوران، کافه، محل مناسب پیکنیک، مسیر های پیاده روی، سرویس هیا بهداشتی، محوطه مخصوص بازی کودکان و شهربازی اشاره کرد. این پارک جنگلی مکانی مناسب برای گشت و گذار و گذراندن روزی در دل طبیعت است، اما پارک شهربازی کوهستان وکیل آباد و باغ وحش وکیل آباد از جاذبه های گردشگری و توریستی مهم  باغ محسوب می شوند.  

با بازدید از وکیل آباد دارای از یک باغ طبیعی پر از درختان نار و کاج و درختان کهنسال و رودخانه فصلی لذت خواهید برد، آب رودخانه های فصلی وکیل آباد از طریق چشمه وکیل آباد که سرچشمه آن بند گلستان است، تامین می‌شود. راه ارتباطی مشهد به ییلاقات طرقبه و شاندیز پیش از آنکه پل مهندس پرتوی روی رودخانه احداث گردد از طریق جاده باریک در منطقه وکیل آباد بود.

ساعات کاری باغ وکیل آباد مشهد

در طول سفر با تور مشهد همه روزه در هر ساعت می توانید از باغ وکیل آباد دیدن کنید، اما به شما توصیه می کنیم تا در بین بازه زمانی 8:30 صبح الی 17 بعد از ظهر به پارک بروید تا بتوانید در باغ وحش وکیل آباد نیز دیدن کنید از ان��اع حیوانات و موجودات گوناگون بازدید کنید.

آدرس باغ وکیل آباد مشهد 

باغ وکیل آباد در فاصله 8 کیلومتری غرب مشهد، انتهای بلوار وکیل آباد، 

فاصله باغ وکیل آباد تا حرم امام رضا

پارک وکیل آباد مشهد و حرم امام رضا (ع) در فاصله 18.7 کیلومتری از یک دیگر قرار دارند و فاصله باغ وکیل آباد تا حرم امام هشتم تقریبا 35 دقیقه است.

تاریخچه باغ وکیل آباد مشهد 

باغ وکیل آباد مشهد در سال 1348 توسط حسین ملک مالک وقف و به یکی ازاماکن زیبای طبیعی مشهد بدیل گشت. در ابتدا باغ وکیل آباد، به نام باغ وکیل یا باغ میرطراز شناخته شده بود و سپس به نام وکیل آباد تغییر نام پیدا کرد.

باغ وکیل آباد پس از گذشت سالها در آبان ماه سال 1392 با مصالح طبیعی توسط شهرداری بازسازی شد و در آن و از برداشت غیر قانونی آب چشمه های باغ جلوگیری شد و در سالهای بعدی نیز ایمن سازی بستر قدیمی پارک، ساخت آبنما، بازسازی استخرها، پارکینگ، بدنه سازی و دیوار حائل، احداث پل، ساخت 60 سرویس بهداشتی، کف سازی و پیاده رو سازی، ساخت پله ‌های متعدد، گلخانه و باغ گیاه شناسی نیز انجام شد.

 
نظرات کاربران
دیدگاه