سوغات مشهد، لیست سوغات مخصوص مشهد

سوغات مشهد، لیست سوغات مخصوص مشهد

با انواع سوغاتی های مشهد آشنا شوید، سوغاتی اصیل مشهد - عکس سوغاتی های مشهد

سوغات مشهد - اگر به مشهد سفر می کنید، تهیه سوغاتی از شهر زیبای مشهد برای افراد خانواده و کسانی که دوستشان دارید شاید یکی از دغدغه های سفرتان به مشهد باشد. در مشهد می توانید سوغاتی های متنوع از خوراکی تا صنایع دستی اصیل مشهد را پیدا کنید و با خرید آنها یاد و خاطره سفر خود به مشهد را با خود به خانه بیاورید.

اما واقعا با سوغاتی های اصیل و مخصوص مشهد آشنایید ؟

با گشت و گذار در مراکز خرید مشهد هم تفریح خواهید کرد و هم می توانید از انواع سوغاتی های مشهد خرید کنید. در ادامه با سوغاتی های مشهور مشهد مقدس آشنا خواهید شد.

سوغات خوراکی مشهد، محصولات مشهد مقدس

زعفران، طلای سرخ مشهد - زعران یکی از برترین و گرانبهاترین محصولات مشهد مقدس است. زعفران را می توان از سوغاتی های درجه یک و اول سفر به مشهد خواند.

زعفران اعلاء در فروشگاه های زعفران مشهد، تشخیص زعفران اصل +

زرشک مشهد - از دیگر محصولات مشهد زرشک اعلاست. زرشک از سوغاتی هاییست که هر مسافری در طول سفر به مشهد از آن  خریداری می کند. زرشک به دلیل جایگاه ویژه ای که در طبخ غذا های ایرانی و درمانی دارد، در لیست محصولات مهم مشهد قرار گرفته است. در بیشتر مغازه های زعفران فروشی می توانید زرشک نیز خریداری کنید.  

خشکبار مشهد – خشکبار مشهد از دیگر محصولات و سوغاتی های محبوب و ویژه مشهد است. هنگام گشت و گذار در مراکز خرید و یا بازار های مشهد حتما ظروف خشک بار توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، محصولات خشکبار مشهد شامل : نخود و کشمش، پسته، فندق، انواع تخمه، بادام هندی، بادام زمینی، انجیر خشک، عناب، لواشک، آلوچه، برگ هلو، برگ زرد آلو و دیگر میوه های خشک شده. 

نبات و نقل مشهد – نبات و نقل مشهد از سوغاتی های شیرین و خوشمزه مشهد است که سخت می توان از آن چشم پوشی کرد. نبات مشهد را می توانید در طعم های مختلف زعفرانی، دارچینی، زیره، لیمویی، گل محمدی، نعنایی و آویشن در بازار ها و مراکز خرید مشهد پیدا کنید. 

از دیگر سوغاتی های مشهور مشهد :

فیروزه مشهد، سنگ گرانبها – اول از همه باید اشاره کنیم که معروفترین معدن های فیروزه در استان خراسان واقع شده  و مشهد یکی از مراکز مهم تراش فیروزه در دنیاست. اگر صدف های زیبای دریایی را در جزیره کیش می بینید،  مرغوب ترین سنگ های فیروزه را نیز تنها  در مشهد خواهید دید. برای دوستان و افراد خانواده خود از مشهد فیروزه سوغات بخرید، هدیه دادن سنگ فیروزه مظهر عشق، دوستی، خوش یمنی، آرامش است.

مهر ، جانماز و تسبیح – مشهد شهر زیارتی و متبرکیست، پس بدیهی است که ، مهر، جانماز و تسبیح به یکی از سوغاتی های شهری با فضای معنوی و روحانی حرم مطهربدیل گردد. جانماز و سجاده از جنس ترمه و مخمل گلدوزی شده کاشان و یا تسبیح با مهره هایی از جنس شاه مقصود، انواع عقیق، دلربا، فیروزه، کهربا می تواند از سوغاتی های زیبا و متبرکه مشهد و یاد آور سفر شما به مشهد باشد. 

عطریات مشهد – عطر زدن و بوی خوش دادن از سنت های نیکو مسلمانان است، از این رو در بیشتر مغازهای مراکز خرید مشهد عطر فروشی های مختلف و معتبری را خواهید دید. عطریات مختلفی با رایحه های بهشتی نظیر گل سنجد، یاس، گل یخ، بهار نارنج و عطرهای میوه ای می تواند یکی از سوغاتی های ناب مشد برای دوستان و عزیزانتان باشد. 

صنایع دستی مشهد + 

 
نظرات کاربران
دیدگاه