10 وسیله رایگان در هتل مشهد که از آن بی اطلاع اید

10 وسیله رایگان در هتل مشهد که از آن بی اطلاع اید

راهنمای سفر به مشهد : نباید ها در سفر به مشهد، چه وسایلی را با خود به مشهد نبریم ؟

اگر قصد سفر با تور مشهد را دارید، حتما وسایل خود را تمام و کمال جمع کرده اید، همان قدر که فراموش کردن یک وسیله ضروری در سفر می تواند زجر آور باشد، همان اندازه هم برداشتن لوازم اظافی و غیر ضروری می تواند آزاد دهنده باشد. اگر در یکی از هتل های مشهد اقامت می کنید باید بدانید که بیشتر وسایل ضروری و خصوصی شما توسط هتل به عنوان خدمات رایگان به شما ارائه می شود. از این رو،  که نیاز به برداشتن خیلی چیزها نیست، با حذف کردن این وسایل از کوله بار سفر خود سبک تر سفر کنید و از 10 وسیله رایگان هتل در طول سفر با تور مشهد و یا به هنگام اقامت در یکی از هتل های جزیره زیبای کیش استفاده کنید.

1.از نباید ها در سفر به مشهد : مسواک و خمیردندان در طول سفر به مشهد

برای عازم سفر شدن به هر شهر و یا کشوری، اولین مرحله برای بیشتر افراد برداشتن وسیله شخصی نظیر مسواک و خمیردندان است و احتمالا این اولین وسیله ایست که که در کوله بار سفر خود خواهید گذاشت، اما واقعا نیاز به برداشتن مسواک و خمیر دندان هست! تعجب نکنید منظور ما این نیست که در طول سفر اجازه دهید دندان ها تا جایی که می توانند کثیف و کثیف تر شوند و چند روزی که در سفر هستید چند صباحی به حال خودشان باشند، اتفاقا بالعکس به دلیل اهمیت بهداشت دندان،  مسواک و خمیر دندان در هر هتلی که اقامت داشته باشید پیدا می شود. درطول  سفر  نیازی به مسواک ندارید پس از رسیدن به اتاق رزروی هتل خود در مشهد، مسواک، خمیردندان، شامپوها و نرم کننده مو و صابون را می توانید در حمام اتاق خود پیدا کنید. اگر در هتل بودید و مسواک و خمیردندان جزو لوازم بهداشتی در حمام اتاق شما قرار نگرفته بود، از رسپشن (reception) بخواهید تا این موارد را تأمین کند. اما باید در این مورد هشداری را نیز به شما دوستان متذکر شوم، مسواک و خمیردندان توسط هتل در اختیار شما قرار خواهد گرفت، اما در وسایل بهداشتی هتل دنبال نخ دندان نباشید. بنابراین، اگر عازم شهر بزرگ مشهد و یا دیگر شهر های زیبای دنیا هستید، همین الان خمیر دندان و مسواک را از لیست لوازم شخصی خود حذف کنید و نخ دندان را در لیست قرار دهید. 

وسیله-رایگان-در-هتل-مشهد-0

2. از نباید ها در سفر به مشهد :حوله اظافی سفر

در سفر به مشهد اگر در هتل هایی اقامت می کنید که دارای استخر و تخت آفتاب گرفتن است و یا در مناطق ساحلی قرار گرفته اند، شما نیازی به همراه داشتن حوله های زیاد ندارید زیرا شما می توانید حوله موجود در سرویس بهداشتی را همراه خود به ساحل ببرید و یا درخواست حوله ای اضافه کنید.

وسیله-رایگان-در-هتل-مشهد-1

3. از نباید ها در سفر به مشهد : ابزار آرایش مو

تا حرف از سفر می شود، بیشتر خانم ها به یاد سشوار و وسایل آرایش مو خود می افتند، اما واقعا نیازی به برداشتن این وسایل نیست. در هتل ها معمولا سشوار در جلوی آینه اتاق یا سرویس بهداشتی هست و شما امکان استفاده از آن را دارید. جالب است بدانید که در صورت نیاز به سایر لوازم آرایش مو مانند اتوی مو یا وسیله فر کردن مو نیز می توانید آنها را درخواست کنید و پس از استفاده دوباره تحویل بدهید. در برخی هتل های بزرگ جهان حتی سالنی مجزا برای آرایش موهایشان در اختیار مسافران قرار میدهند. 

وسیله-رایگان-در-هتل-مشهد-2

4. از نباید ها در سفر به مشهد : وسایل خیاطی ( نخ و سوزن و..)

نگران دکمه و یا قسمت کوچیک پارگی لباس خود نباشید، لازم نیست حتما برای کامل سفر کردن وسایل خیاطی با خود حمل کنید،  تنها به سراغ کشوهای زیر آیینه محل اقامت خود بروید و آنها را با دقت وارسی کنید زیرا کیف لوازم خیاطی نیز جزو لوازم رایگانی است که هتل ها باید در اختیار مسافران بگذارند.

وسیله-رایگان-در-هتل-مشهد-3

5. از نباید ها در سفر به مشهد  : جوراب 

شاید باور نکنید انما لازم به برداشتن جوراب نیست، جوراب در خیلی از هتلهای مشهد جزو وسایل رایگانی است که در کشوی کنار تخت قرار می گیرد. این مسئله برای برخی از مسافران مخصوصا در فصل سرما امری مهم است.

وسیله-رایگان-در-هتل-مشهد-4

6. از نباید ها در سفر به مشهد : یوگا مت یا زیر انداز یوگا (Yoga mat) 

علاوه بر لزوم وجود امکانات و سالن ورزشی و استخر در هتل‌ها، در طول سفر با تور مشهد می‌توانید در اتاق خودتان نیز به انجام ورزش های مختلف از جمله یوگا بپردازید. میدانید که در بسیاری از هتل های خارجی برنامه های ورزشی منظم از جمله بدن سازی و یوگا برگزار می شود. شما می توانید برخی از وسایل مورد نیاز خود مانند زیرانداز ورزشی را از هتل درخواست نمائید. در این صورت یوگا مت را از رسپشن هتل درخواست کنید و ساعاتی را که تمایل به انجام ورزش یوگا دارید به یوگا بپردازید.

وسیله-رایگان-در-هتل-مشهد-5

7. از نباید ها در سفر به مشهد : لوازم بازی کودک

شاید برداشتن لوازم اسباب بازی مشکل خیلی از خانواده ها باشد، همتان اندازه که ما به وسایل شخصی خودمان نظیر لپ تاپ، تلفن همراه و ... نیازمندیم، بچه ها هم دوست دارند اسباب بازی دلخواه خود را در حین سفر داشته باشند. برای حل این مشکل پیشنهاد می کنیم در هتل هایی اقامت داشته باشید که وسایل بازی و سرگرمی کودکان را به رایگان در اختیارتان قرار می دهند. این هتل ها به درخواست شما مداد رنگی وکتابهای نقاشی و اسباب بازی و حتی وسایل حمام کردن کودکان را در اختیار شما قرار می دهند.

وسیله-رایگان-در-هتل-مشهد-6

8. از نباید ها در سفر به مشهد :  مبدل پریز و آداپتور برقی

در هنگام سفر به کشورهای دیگر، برای استفاده از وسایل الکترونیکی احتمال اینکه شما نیاز به مبدل برق و آداپتور داشته باشید بسیار زیاد است. در هنگام مواجهه با پریزهای سه شاخه در هتل ها می توانید از رسپشن درخواست آداپتور یا مبدل کنید. این امکانات به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت و شما باید هر بار پس از استفاده آن را به رسپشن هتل پس بدهید.

وسیله-رایگان-در-هتل-مشهد-7

9. از نباید ها در سفر به مشهد : شارژر

اگر شارژر خود را در سفر به همراه نداشته باشید می توانید آن را از رسپشن هتل درخواست کنید. براساس آمار سال 2010 بیشترین وسیله ای که در اتاق های هتل جا مانده اند شارژرها هستند، هتل ها این شارژرها را معمولا برای استفاده سایر میهمانان و مسافران در اختیار آنها قرار می دهند.

وسیله-رایگان-در-هتل-مشهد-8

10. از نباید ها در سفر به مشهد : نقشه و دفترچه راهنمای سفر

معمولا بروشورها یا کتابچه های کوچکی در هتل ها وجود دارد که برای راهنمایی مسافران، به رایگان در اختیار آنها قرار می گیرد. این کتابچه ها معمولا روی میز رسپشن یا میز وسط لابی قرار گرفته اند. شما به راحتی می توانید از اماکن دیدنی، بناهای تاریخی و موزه ها و مراکز تفریحی و فروشگاه های معروف اطلاع پیدا کنید.

هتل های مجهز امکانات بیشتری در اختیار مشتریان خود قرار می دهند که می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

- خدمات خشکشوئی 

- خدمات ارسال پست و بسته های کوچک 

- نوشته ابزار 

- کتاب و مجلات معتبر علمی و گردشگری 

- کفاشی و خیاطی 

- تعمیرات وسایل الکترونیکی

 
نظرات کاربران
دیدگاه