دیدنی های مشهد : حمام شاه مشهد

دیدنی های مشهد : حمام شاه مشهد

حمام شاه مشهد از اماکن دیدنی مشهد، آشنایی با حمام شاه از جاذبه دیدنی مشهد :

حمام شاه مشهد یا حمام مهدی قلی بیک - در طول سفر خود با تور مشهد بازدید از حکام شاه مشهد را فراموش نکنید، حمام شاه مشهد که به نام حمام مهدی قلی بیک نیز معروف است از دیدنی های تاریخی مشهد محصوب می شود . برای بازدید از این حمام تاریخی تنها کافیست تا به بازار سنتی بزرگ مشهد بروید تا در وسط بازار حمام را ببینید. تا چند وقت پیش این حمام در دست استفاده بود و زائرین حرم مطهر امام رضا و اهالی شهر مشهد از آن استفاده می کردند، اما حال به عنوان یکی از آثار قلی بیک ،آخور باشی شاه عباس صفوی مورد بازدید توریستان تور مشهد قرار می گیرد. در سال ۱۳۸۵ با بازسازی حمام شاه به موزه «مردم شناسی» تبدیل شده و در آن لوازم قدیمی مورد نیاز در حمام به نمایش درمیاد.

حمام به دلیل هم جوار بودن با حمام با بنای تاریخی مسجد شاه (مقبره امیر ملکشاه) و نیز نزدیک بودن به حرم امام رضا (ع)، قبلا به حمام شاه و پس از انقلاب به حمام

رضوی شهرت داشته است.

از جاذبه های حمام شاه مشهد :

از جاذبه های این حمام که چشم هر بیننده ای را متحیر می کند هشت ستون سنگی و فضای زیبای سربینه است. اگر می خواهید به تاریخ مشهد سفر کنید و حال و هوای حمام سنتی قدیمی را ازحس کنید حتما به بازدید از حمام شاه مشهد بروید.

بخش های مختلف حمام شاه مشهد:

سربینه

هشتی یا میاندر

گرمخانه

تون (گلخن یا آتشخانه)

چاله حوض

نشانی حمام شاه مشهد :

مشهد، در راسته بازار بزرگ، نزدیک به مسجد هفتاد و دو تن

 
نظرات کاربران
دیدگاه