6 پارک برتر در مشهد، پارک های معروف مشهد : از پارک کوهستانی تا باغ ملی مشهد

6 پارک برتر در مشهد، پارک های معروف مشهد : از پارک کوهستانی تا باغ ملی مشهد

پارک های خوب مشهد، معرفی پارک های معروف مشهد از پارک کوهستانی تا باغ ملی مشهد

اگر عازم حرم مطهر آقا امام رضا هستید، اگر می خواهید زیارتی مسافرتی و تفریحی فوق العاده ای را با تور مشهد داشته باشید و اگر نمی خواهید تنها در اتاق ها و یا هتل های  مشهد اقامت کنید، حتما سری به پارک های بزرگ و پرطرف دار مشهد، این شهر بزرگ و مهمان نواز بزنید. در کنار اماکن دیدنی مشهد نظیر باغ پرندگان، باغ وحش وکیل آباد، باغ گیاه شناسی و... ، پارک ها و بوستان های زیادی در این شهر قرار دارد که در ادامه معروف ترین و بزرگ ترین پارک های مشهد را به شما معرفی خواهیم کرد :

لیست پارک های دیدنی مشهد 

1. پارک کوهستانی مشهد

دومین پارک بزرگ مشهد، پارک کوهستانی ایت که در جنوب غربی مشهد در انتهای خیابان کوهستانی قرار گرفته است. در این پارک که یکی از زیباترین پارک‌های ساخته شده در ایران است که با تلفیقی از آب، سنگ و سرسبزی و نور و دو کوه سنگی کم ارتفاع جذابیت‌های زیادی برای گردشگران دارد. از سفر به مشهد تنها لذت ببرید و در ارتفاع این پارک سنگی از منظره زیبایی حرم و شهر مشهد لذت ببرید.

نشانی پارک کوهستانی: مشهد، انتهای خیابان دکتر شریعتی

2. پارک ملت مشهد 

یکی از بزرگ ترین و پربازدید ترین پارک های مشهد، پارک ملت با مساحت 72 هکتار است که دارای امکانات تفریحی مهیج و مناظر دیدنی بسیاریست. در این پارک تمام افراد خانواده از بزرگ تا کوچک می توانند لحظات خوش و خوبی را سپری کنند. از جاذبه های محبوب این پارک چرخ و فلک غول پیکر آن است که بزرگ ترین چرخ و فلک خاورمیانه محسوب می شود.

نشانی پارک ملت مشهد : خراسان رضوی - مشهد 10 کیلومتری مسجد گوهرشاد، ضلع شمال غربی میدان آزادی 

3. ارک طبیعی 7 حوض مشهد

ای پارک که در هفت کیلو متری شهر مشهد قرار دارد، دارای 7 حوضچه طبیعیِ زیبا با منظره بسیار زیباست، همراه با خانواده و یا دوستان می توانید در کنار حوضچه های آب زلال این منطقه یک بازی شاد داشته باشید، از تماشای زیب��ی این پارک لذت ببرید و یا در طبیعت بکر، دست نخورده و آرام این پارک به صدای آب گوش جان فرا دهید

رفتن به پارک طبیعی 7 حوض به خصوص برای کسانی که می خواهند از هیاهوی شهر فرار کنند و انرژی دوباره کسب کنند به شدت توصیه می شود.

برای رسیدن به زیباترین پدیده و جاذبه طبیعی شهر مشهد، باید به دل کوه های خلج در اطراف مشهد سفر کنید. بعد از وارد شدن به شهرک سیدی و جاده خلج، بعد از طی کردن حدود ۳ کیلومتر از جاده، به دوراهی می رسید. باید جاده اتوبان و آسفالت سمت چپ رو ادامه بدید تا به میدان مانندی برسید. اگر قصد سفر به این منطقه رو دارید باید بدونید بعد از رسیدن به این میدان باید اتومبیل تان را پارک کنید، حدود 2 کیلومتر از مسیر رو پیاده طی کنید تا به «هفت حوض » برسید. به دلیل و جود سنگ های صاف و صیقلی باید جانب احتیاط را پس از ورود به منطقه فراهم نمود. به گردشگران توصیه می شه حتی المقدور و به علت کوهستانی بودن منطقه بین طلوع تا غروب آفتاب از محیط طبیعی و دلپذیر این مکان استفاده کنید و وسایل و لوازم مناسب از قبیل کفش، لباس و... به همراه داشته باشید.

نشانی  پارک طبیعی 7 حوض :  خراسان رضوی - مشهد ۷ کیلومتری مشهد

4. پارک علمی پروفسور بازیما مشهد

یکی دیگر از پارک های محبوب و معروف خراسان رضوی، پارک علمی پروفسور بازیما با مساحت حدود ۲۴۰۰ متر، یکی از پارک های موضوعی در ایران است که مرتبط به سه موضوع زیست شناسی، زمین شناسی و نجوم (علوم تجربی) بوده و با تلفیق حوزه های سرگرمی و آموزش موفق شده تا فضایی مفرح و آموزنده را برای خانواده ایرانی فراهم آورد.

نشانی پارک علمی پروفسور بازیما مشهد: مشهد، بلوار خیام شمالی، در در طبقه چهارم مجتمع وصال واقع در منطقه گردشگری سپاد مشهد واقع شده است.

5. پارک دریاچه وکیل آباد

اگر می خواهید از طبیعت زیبای اطراف مشهد لذت ببرید، حتما به بازدید دریاچه وکیل آباد بروید. این پارک نزدیک ترین ییلاق در فاصله 8 کیلو متری شمال غربی مشهد قرار گرفته است.

در این پارک از تماشای دریاچه و درختان بلند و کهن این پارک از شلوغی ها و هیا هوی شهر فرار خواهید کرد. تماشا و گشت و گذار در دریاچه وکیل آباد را هرگز فراموش نکنید چرا که زیبا ترین زیبایی ها و جذابیت های ظبیعی را در آن شاهد خواهید بود.

آدرس دریاچه وکیل آباد : خراسان رضوی - مشهد وکیل آباد

6. باغ ملی مشهد

باغ ملی مشهد که درست در مرکز شهر در کنار یکی از خیابان های قدیمی شهر واقع شده، اولین پارک تفریحی مشهد می باشد که به دلیل قدمت کهن از اهمیت خاصی برخوردار است. جالب است بدانید که در آن زمان به دلیل نزدیک بودن این پارک به ارگ حکومتی و واقع بودن آن در مرکز شهر، این باغ محل اجرای برنامه های اجتماعی و فرهنگی بوده است پس از زمان دور این پارک دارای اهمیت ویژه ای بوده ک آن را از دیگر پارک ها متمایز می کرده.

امروزه نیز باغ ملی دارای جذابیت ها و دیدنی های زیبا و بسیاریست که هرساله تعداد زیادی گردشگر، مسافر و طبیعت دوست را مجذوب خود می کند، گویا که این پارک راز سخن با دل آدمی را کشف کرده است.

بخش های مختلف این پارک با انواع چنارهای قدیمی و درختان مختلف و گونه های گیاهی و گلکاری و چمن و فضای سبز مزین شده و محل تفرج و تفریح و استراحت شهروندان مشهد می باشد.

آدرس باغ ملی مشهد : خراسان رضوی - مشهد خیابان خسروی، خیابان امام خمینی

نظرات کاربران
دیدگاه