باغ وحش وکیل آباد مشهد

باغ وحش وکیل آباد مشهد

باغ وحش وکیل آباد

پارک وحش وکیل آباد که در جنوب غربی مشهد مقدس واقع شده است از جاذبه های گردشگری مشهد محسوب می شود. حتما شهرت زیبایی پارک وکیل آباد مشهد به گوشتان خورده است. پارک جنگلی وکیل آباد در جوار باغ وحش وکیل آباد.

در طول سفر با تور مشهد بازدید از پارک جنگلی و باغ وحش وکیل آباد را از دست ندهید. 

مجموعه باغ وحش مشهد دارای 125 گونه جانوری، شامل 49 گونه از پرندگان، 61 گونه پستانداران و جوندگان، 5 گونه از خزندگان و 10 گونه از آبزیان است که جمعاً تعداد آنها به 812 عدد می‌رسد. تکثیر گونه‌ های در حال انقراض نیز یکی دیگر از فعالیت‌ های مهم در باغ وحش وکیل آباد مشهد محسوب می‌شود.

تاریخچه باغ وحش وکیل آباد

جالب است بدانید که باغ وحش وکیل آباد اولین باغ وحش مشهد است که در سال ۱۳۳۹ شمسی، در محدوده منطقه خواجه‌ ربیع فعلی بنا شد. 

امکانات باغ وحش وکیل آباد مشهد

فضای دیدنی، کافه و یکی از رستوران های مشهد

وجود برخی حیوانات در حال انقراض و برخی حیوانات بسیار کمیاب

انواع حیوانات گوشتخوار و حیوانات علفخوار

حیوانات آبزی، انواع خزندگان و پرندگان 

باغ-وحش-وکیل-آباد-مشهد12

باغ-وحش-وکیل-آباد-مشهد-1

باغ وحش وکیل آباد کجاست

مشهد، انتهای بلوار وکیل آباد، باغ وحش وکیل آباد

فاصله باغ وحش وکیل آباد تا حرم امام رضا

باغ وحش وکیل آباد مشهد و حرم امام رضا (ع) در فاصله 18.7 کیلومتری از یکدیگر قرار دارند. فاصله باغ وحش وکیل آباد تا حرم امام هشتم تقریبا 35 دقیقه است.

تعطیلی باغ وحش وکیل آباد

به گزارش گروه باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد - علی تیموری مدیر کل دفتر شکار و صید سازمان محیط زیست کشور گفت: با توجه به شرایط نامناسب نگهداری حیوانات در باغ وحش مشهد و بنا بر اخطار‌ های صادر شده و بی توجهی به اخطاریه ها، اقدام به ضبط گونه‌ های امانی این باغ وحش کردیم.
وی افزود: متاسفانه در سال‌ های گذشته برخی گونه‌ ها به صورت امانی در اختیار این باغ وحش قرار گرفته بود که هم اکنون اداره کل استان، گونه‌ های امانی را ضبط کرده و به زودی به پارک پردیسان تهران منتقل خواهد کرد. این گونه‌ ها قبلا از متخلفان و شکارچیان ضبط شده بود که شرایط زیستی در طبیعت نداشتند و برخی دیگر از گونه‌ ها نیز غیر بومی بودند و ما به صورت امانی آنها را به باغ وحش مشهد سپرده بودیم.

نظرات کاربران
دیدگاه
از سراسر وب