حمام شاه مشهد

حمام شاه مشهد

موزه مردم شناسی مشهد

حمام شاه مشهد یا حمام مهدی قلی بیک - در طول سفر خود با تور مشهد بازدید از حمام شاه - موزه مردم شناسی مشهد را فراموش نکنید. حمام شاه مشهد که به نام حمام مهدی قلی بیک نیز معروف است از جاذبه های گردشگری مشهد محسوب می شود. برای بازدید از این حمام تاریخی تنها کافیست تا به بازار سنتی و بزرگ مشهد بروید تا در وسط بازار حمام را ببینید. تا چند وقت پیش این حمام در مورد استفاده بود و زائرین حرم امام رضا و اهالی شهر مشهد از آن استفاده می کردند. اما حال به عنوان یکی از آثار ملی زمان شاه عباس صفوی مورد بازدید توریستان تور مشهد قرار می گیرد. در سال ۱۳۸۵ با بازسازی، حمام شاه به موزه مردم شناسی مشهد تبدیل شد که در آن لوازم قدیمی مورد نیاز در حمام به نمایش گذاشته می شود.

این حمام به دلیل هم جوار بودن با بنای تاریخی مسجد شاه - مقبره امیر ملکشاه و نیز نزدیک بودن به حرم رضوی، قبلا به حمام شاه و پس از انقلاب به حمام رضوی شهرت دارد.

جاذبه های حمام شاه

از جاذبه های این حمام که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند، هشت ستون سنگی و فضای زیبای سربینه است. در سفر به مشهد حال و هوای حمام سنتی قدیمی را حس کنید حتما به بازدید از حمام شاه مشهد بروید.

بخش های حمام شاه

سربینه - هشتی یا میاندر - گرمخانه

تون، گلخن یا آتشخانه - چاله حوض

حمام شاه مشهد کجاست

مشهد، راسته بازار بزرگ، نزدیک به مسجد هفتاد و دو تن، حمام شاه مشهد

نظرات کاربران
دیدگاه
از سراسر وب