خرید سوغات در مشهد

خرید سوغات در مشهد

سوغاتی مشهد

اگر قصد سفر با تور مشهد را دارید، حتما می خواهید با خرید سوغات مشهد این شهر یاد و خاطره این سفر زیارتی و لذت بخش را ماندگار کنید. تهیه سوغاتی برای افرادی که دوستشان دارید همیشه انتخابی سخت بوده و از آن سخت تر پیدا کردن بازاری مناسب برای تهیه این سوغاتی هاست.
به هنگام بازدید از مکان های تفریحی مشهد و یا گشت و گذار در بازار رضا و مراکز خرید مشهد، حتما انواع اجناس از قبیل سوغاتی های خوراکی تا صنایع دستی مشهد توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. اما خرید هر کدام از این سوغاتی ها جا و مکانی دارد. با خریدی خوب از مکانی درست هم ارزان تر خرید خواهید کرد و هم خریدی معقول خواهید داشت. در بازار رضا شاید نتوانید سوغاتی خوبی از صنایع دستی خراسان رضوی تهیه کنید و بر عکس در مراکز خرید مدرن مشهد شاید نتوانید از سوغاتی های خوراکی خوب این شهر بهره بگیرید.

درست است که مشهد را به زعفران مشهد، نبات، زرشک و نقره جاتش می‌شناسند اما در برخی از مراکز و بازار های خرید مشهد نیز همانند مراکز خرید دیگر شهر های توریستی ایران نظیر کیش و قشم، می توانید ارزان تر و با کیفیت تر خرید کنید.

لیست سوغات مشهد

انواع سوغاتی خوراکی مشهد در بازار رضا - از زعفران گرفته تا زرشک مشهد، خشکبار و نبات و نقل مرغوب را می توانید در بازار های مشهد پیدا کنید. محصولات خوراکی مشهد از سوغاتی های محبوب و ویژه مشهد محسوب می شوند که از قدیمی ترین بازار مشهد تا مراکز خرید مدرن و تازه ساخت این شهر مغازه های زیادی با قیمت ها و بسته بندی های مختلف، این محصولات را به فروش می رسانند. در طول سفر به مشهد، یکی از بهترین بازار های شهر برای خرید این نوع سوغاتی، بازار رضا مشهد است. بازار رضا نزدیک ترین و البته بزرگ ترین و قدیمی ترین بازار خرید در سفر به مشهد است که از خیابان بین المقدس شروع شده و به میدان هفده شهریور ختم می‌شود.

طبقه اول بازار رضا بهترین بازار برای تهیه و خرید نبات، زرشک، زعفران و ادویه است و طبقه دوم بازار رضا بهترین مغازه ها را برای پیدا کردن فیروزه، طلا فروشی و صنایع دستی‌ مثل پارچه های گلدوزی و سجاده را خواهید دید. در این مغازه ها فیروزه های با کیفیت و عالی را در قیمتی مناسب می توانید به عنوان سوغات مشهد خرید کنید و به دیار خود ببرید. بی اغراق در هیچ کجای مشهد نمی توانید فیروزه را به ارزانی و با کیفیتی بازار رضا خریداری کنید.

اما توجه کنید که مراقب نیرنگ ها و شیادی های فروش فیروزه نیز باشید.

راهنمای خرید فیروزه اصل

برای تشخیص فیروزه اصل از بدل از گذشته تا به حال روش های زیادی وجود داشته است. برای مثال در گذشته برای اطمینان خاطر پیدا کردن از مرغوبیت فیروزه، سنگ را با برنج دم می کردند. اگر رنگ سنگ به برنج در آمده بود سنگ نا مرغوب بود و اگر رنگ فیروزه تغییر نکرد، فیروزه از جنس مرغوب و اصل است.

پس از گذشت زمان برای تشخیص سنگ اصل از بدل، قسمتی از سنگ را سوزاندند، اگر فیروزه به صورت خمیری در می آمد سنگ تقلبی و اگر رنگی بصورت خاکستری در می آمد سنگ طبیعی و اصل بود.

نکات خرید فیروزه نیشابور

داشتن تکه های سنگ، مثل سنگ های معمولی در پشت فیروزه از ویژگی های فیروزه اصل است. حتی مرغوب ترین سنگ فیروزه نیز نشانه ای از این ناخالصی طبیعی در پشت و یا نقاط دیگر خود دارد.
فيروزه به رنگ‌ های آبی آسمانی، آبی مايل به سبز، سبز مايل به زرد، خاکستری مايل به سبز، آبی نيلی و آبی مايل به سفيد وجود دارد. رنگ آبی آسمانی نوع مرغوب آن است و سبز مايل به زرد نوع نا مرغوب آن به حساب می آید.

صنایع دستی مشهد

خرید لباس در مجتمع تجاری الماس شرق یا خیابان 17 شهریور - انواع لباس با برند های ایرانی و خارجی را می توانید در مجتمع تجاری الماس شرق پیدا کنید و اگر به دنبال قیمت مناسب تر هستید به خیابان 17 شهریور نیز سری بزنید در این خیابان هر نوع لباسی را در قیمتی ارزان تر پیدا خواهید کرد.

خرید طلا و سفره عقد در خیابان مفتح مشهد - برای خرید کیف و کفش، طلا و سفره عقد به خیابان مفتح بروید. در این خیابان بورسی از بهترین مغازه های این اجناس را پیدا خواهید کرد. 

خرید انواع پوشاک، اجناس و صنایع دستی در جمعه بازار مهر آباد - در طول سفر با تور مشهد در جمعه بازار مهرآباد می توانید برای همه سوغات ارزان مشهد تهیه کنید. در این بازار همه اجناس از پوشاک تا لوازم خانه با قیمتی بسیار ارزان به فروش می رسند. اما باید به این نکته نیز توجه کنید که بیشتر مسافران به دلیل شلوغی بیش از حد این بازار، این مکان را برای خرید انتخاب نمی کنند.

خرید موبایل و لوازم جانبی در انتهای خیابان خسروی - اگر قول خرید موبایل و یا لوازم الکترونیکی را به فرزند و یا همراه خود داده اید، از مراکز خرید مشهد گران خرید نکنید. در انتهای خیابان خسروی و موازی خیابان سعدی با بازار موبایل و لوازم جانبی رو به رو خواهید شد که بهترین مکان برای خرید این لوازم با بهترین قیمت است.

نظرات کاربران
دیدگاه
از سراسر وب