سوغات مشهد

سوغات مشهد

سوغات مشهد چی بخرم

اگر به مشهد سفر می کنید، تهیه سوغاتی از شهر زیبای مشهد برای افراد خانواده و کسانی که دوستشان دارید شاید یکی از دغدغه های سفرتان به مشهد باشد. در مشهد می توانید سوغاتی های متنوع از خوراکی تا صنایع دستی مشهد را پیدا کنید و با خرید آنها یاد و خاطره سفر خود به مشهد را با خود به خانه بیاورید.

اما آیا واقعا با سوغاتی های اصیل و مخصوص مشهد آشنایید! با گشت و گذار در مراکز خرید مشهد هم تفریح خواهید کرد و هم می توانید از انواع سوغاتی های مشهد خرید کنید. در ادامه با سوغاتی های معروف مشهد مقدس آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

 

بهترین سوغات مشهد

زعفران مشهد

 زعفران یکی از برترین و گرانبهاترین محصولات مشهد مقدس است. زعفران را می توان از سوغاتی های درجه یک سفر به مشهد خواند.

زعفران اعلاء را از فروشگاه های زعفران مشهد بخواهید.

زرشک مشهد

از دیگر محصولات مشهد زرشک اعلاست. زرشک از سوغاتی هایی است که هر مسافری در طول سفر به مشهد از آن خریداری می کند. زرشک به دلیل جایگاه ویژه ای که در طبخ غذا های ایرانی و درمانی دارد، در لیست محصولات مهم مشهد قرار گرفته است. در بیشتر مغازه های زعفران فروشی می توانید زرشک نیز خریداری کنید. 

خشکبار مشهد

خشکبار مشهد از دیگر محصولات و سوغاتی های محبوب و ویژه مشهد است. هنگام گشت و گذار در مراکز خرید و یا بازار های مشهد حتما ظروف خشکبار توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. محصولات خشکبار مشهد شامل نخود و کشمش، پسته، فندق، انواع تخمه، بادام هندی، بادام زمینی، انجیر خشک، عناب، لواشک، آلوچه، برگ هلو، برگ زرد آلو و دیگر میوه های خشک شده است.

نقل و نبات مشهد

نبات و نقل مشهد از سوغاتی های شیرین و خوشمزه مشهد است که سخت می توان از آن چشم پوشی کرد. نبات مشهد را می توانید در طعم های مختلف زعفرانی، دارچینی، زیره، لیمویی، گل محمدی، نعنایی و آویشن در بازار ها و مراکز خرید مشهد پیدا کنید.

فیروزه مشهد

اول از همه باید اشاره کنیم که معروف ترین معدن های فیروزه در استان خراسان واقع شده و مشهد یکی از مراکز مهم تراش فیروزه در دنیاست. اگر صدف های زیبای دریایی را در جزیره کیش می بینید، مرغوب ترین سنگ های فیروزه را نیز تنها در مشهد خواهید دید. برای دوستان و افراد خانواده خود از مشهد فیروزه سوغات بخرید، هدیه دادن سنگ فیروزه مظهر عشق، دوستی، خوش یمنی، آرامش است.

مهر و تسبیح مشهد

مشهد شهر زیارتی و متبرکی است. پس بدیهی است که مهر، جانماز و تسبیح به یکی از سوغاتی های شهر با فضای معنوی و روحانی حرم مطهر بدیل گردد. جانماز و سجاده از جنس ترمه و مخمل گلدوزی شده کاشان و یا تسبیح با مهره هایی از جنس شاه مقصود، انواع عقیق، دلربا، فیروزه، کهربا می تواند از سوغاتی های زیبا و متبرکه مشهد و یاد آور سفر شما به مشهد باشد.

عطر مشهد

عطر زدن و بوی خوش دادن از سنت های نیکو مسلمانان است. از این رو در بیشتر مغازه های مراکز خرید مشهد عطر فروشی های مختلف و معتبری را خواهید دید. عطریات مختلفی با رایحه های بهشتی نظیر گل سنجد، یاس، گل یخ، بهار نارنج و عطر های میوه ای می تواند یکی از سوغاتی های مشهد برای دوستان و عزیزانتان باشد.

نظرات کاربران
دیدگاه
از سراسر وب