غار هندل آباد مشهد

غار هندل آباد مشهد

غار هندل آباد

یکی از غار های زیبا و دیدنی ایران غار هندل آباد یا غار اوله در مشهد است که بی اغراق تماشای آن یکی از تفریحات هیجان انگیز در طول سفر با تور مشهد می باشد. اگر تا به حال اسم این غار زیبا به گوشتان نخورده، جای تعجبی نیست. غار هندل آباد در فاصله 40 کیلومتری شمال غرب مشهد و در منطقه تبادکان قرار گرفته است. در حاشیه قرار گرفتن این غار، باعث شده تا کمتر در مقایسه با دیگر مکان های دیدنی مشهد مورد بازدید قرار گیرد. یکی از جاذبه های غار هندل آباد دست نخورده و بکر ماندن آن در طی سالهاست.

جاذبه های غار هندل آباد

در سفر به مشهد برای بازدید از غار هندل آباد دل و جرات خود را جمع کنید. دهانه غار بسيار کوچک و به شکل مربعي است. این غار 90 متر طول دارد و از یک مسیر اصلی به طول حدود 130 متر تشکیل شده است. استالاگميت و استالاکتيت درون غار محیط درونی را بسیار جذاب و دیدنی کرده است. علاوه بر این چشمه های آب کوچکي نیز در غار هندل آباد وجود دارد که مردم محلی مشهد آن را مقدس و شفا بخش می دانند و بر این باورند که آب این چشمه ها آبله گوسفندان را درمان می کند.

بخش های غار هندل آباد

درون غار مانند هر غار دیگری شاهد تالار بزرگ و راهرو های طویلی خواهید بود. مراقب خفاش های درون غار نیز باشید. هنگام بازدید از غار هندل آباد نکات ایمنی را رعایت کنید و به خفاش ها آسیب نزنید.

گردشگرانی که به دنبال تور های ارزان و مطمئن در سفر به مشهد هستند، ما تور مشهد را با کمترین قیمت به شما عزیزان ارائه می دهیم تا سفری خوش را با قیمتی مناسب به مشهد تجربه کنید.

غار-هندل-آباد-مشهد غار-هندل-آباد-مشهد-تور-مشهد
نظرات کاربران
دیدگاه
از سراسر وب